خیز کشورهای رقیب برای تسخیر خطوط ترانزیتی ایران

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به خیز کشورهای رقیب برای تسخیر خطوط ترانزیتی ایران، گفت: امیدواریم در دولت جهادی شاهد توسعه ناوگان دریایی باشیم.

اقبال شاکری اظهار کرد:‌ امیدواریم با تغییر و تحول های صورت گرفته و روی کار آمدن دولت سیزدهم به عنوان یک دولت انقلابی و جهادی بتوانیم سهم خود را از حمل و نقل دریایی به دست آوریم و شاهد توسعه ناوگان دریایی در شمال و جنوب ایران و توسعه حمل و نقل دریایی کشور باشیم.

وی ادامه داد: در مورد شقوق مختلف حمل و نقل با کاستی هایی مواجه هستیم که حمل و نقل دریایی نیز از آن مستثنی نیست؛ امید است با توسعه دریایی و بندری، کشور به هاب لجستیکی منطقه تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای رقیب، همسایه و حتی دشمن به دنبال منافع تجاری و اقتصادی خود هستند، بیان کرد: آنها تمرکز خود را بر تسخیر خطوط ترانزیتی ایران قرار داده اند و سعی دارند کشور ما را در این رابطه دور بزنند و با کاهش سهم ایران از حمل و نقل، سهم حمل و نقل خود در بخش های مختلف اعم از کالا، انرژی، مسافر و… را افزایش دهند.

شاکری با بیان اینکه حمل و نقل دریایی ابزار بسیار مهم و اثرگذار در توسعه اقتصادی کشورها است، عنوان کرد: توسعه حمل و نقل دریایی، بازیگری نقش ایران در منطقه را رقم می زند و اگر در این زمینه کوتاهی صورت گیرد، به طور حتم در حق مردم اجحاف شده است.

وی با تاکید بر اینکه بنادر ایران ظرفیت بسیار خوبی دارند و خوشبختانه از ظرفیت دریایی بسیار مناسبی در شمال و جنوب ایران برخوردار هستیم، گفت: کشور ما از سواحل گسترده ای برخوردار است و به آب های آزاد دنیا دسترسی دارد، بنابراین بسیار امیدوار هستیم که وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با استفاده از ظرفیت و توانمندی های موجود در جهت تحقق سهم ایران از حمل و نقل دریایی گام های مطلوبی را بردارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس آماده همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد تا در جهت همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی و به منظور رفع دغدغه های این سازمان گام بردارد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Language