ترخیص ۱۴۰ هزار تن روغن با ضرب‌الاجل قضایی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از آغاز روند ترخیص و بارگیری ۱۴۰هزار تن روغن خوراکی وارداتی دپوشده در گمرک شهیدرجایی بندرعباس در پی ضرب‌الاجل دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی صالحی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: در پی ضرب‌الاجل تعیین‌شده توسط دستگاه قضایی برای ترخیص 140هزار تن روغن خوراکی دپوشده در گمرک شهیدرجایی بندرعباس، روند ترخیص و بارگیری این محموله بزرگ آغاز شده است.

وی در ادامه افزود: در راستای احقاق حقوق عامه و به‌منظور نظارت بر بازار و تعدیل قیمت‌ها، 140هزار تن روغن خوراکی وارداتی موجود در انبارهای گمرک شهیدرجایی بندرعباس پس از مدت مدیدی بلاتکلیفی و عدم ترخیص توسط صاحبان کالا، هم‌اکنون به‌وسیله کامیون‌های سنگین و نیمه‌سنگین در حال بارگیری و ارسال به مناطق مختلف کشور است.

وی تصریح کرد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه درصورت ادامه معطلی در روند ترخیص، این محموله بزرگ در معرض انقضای تاریخ مصرف قرار می‌گرفت که این موضوع با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه‌های نگهداری در گمرک منجر به تحمیل خسارت قابل‌توجهی به بیت‌المال می‌شد.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان همچنین ضمن قدردانی از همکاری دستگاه‌های متولی که در این رابطه با مسئولین قضایی همکاری لازم را داشته‌اند خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع و در نتیجه همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا و البته با اطلاع‌رسانی به‌موقع موضوع از طریق رسانه‌ها به‌ویژه صداوسیما هم‌اکنون در کمتر از چهار روز پس از ضرب‌الاجل تعیین‌شده، با ترخیص این محموله بزرگ، از تحمیل خسارات ناشی از تأخیر به‌وجودآمده به بیت‌المال و تجار و واردکنندگان، جلوگیری شد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Language