واردات 18 میلیون و 300 هزار دستگاه تلفن همراه در یک سال اخیر

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

واردات تلفن همراه در 12 ماه گذشته به میزان 18 میلیون و 300 هزار دستگاه رسیده است که از این تعداد، 17 میلیون و 640 هزار دستگاه وارد شبکه ارتباطی کشور شده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، واردات تلفن همراه در 12 ماه گذشته به میزان 18 میلیون و 300 هزار دستگاه رسیده است که از این تعداد، 17 میلیون و 640 هزار دستگاه توسط مصرف کنندگان وارد شبکه ارتباطی کشور شده اند.

بر اساس این گزارش، شهریور ماه امسال یک میلیون و 710 هزار دستگاه موبایل وارد کشور شده اما میزان مصرف موبایل یک میلیون و 840 هزار دستگاه بوده است. این آمار نشان می‌دهد بازگشایی مدارس و آموزش آنلاین باعث شده، تقاضا برای خرید تلفن همراه بیش از میزان واردات باشد. شایان ذکر است واردات تلفن همراه، مهرماه امسال به یک میلیون و 730 هزار رسید که از این تعداد، یک میلیون و 700 هزار دستگاه وارد شبکه ارتباطی کشور شدند. این آمار نشان می‌دهد بازگشایی مدارس و آموزش آنلاین باعث شده، تقاضا برای خرید تلفن همراه بیش از میزان واردات باشد.

همچنین سهم بازار برندهای مختلف به ترتیب سامسونگ 48 درصد، شیائومی 29 درصد، نوکیا 12 درصد، اپل 4 درصد و هوآوی 2 درصد سهم واردات برندها را به خود اختصاص داده‌اند.

طبق بررسی ها، گلکسی A12 سامسونگ بیشترین میزان فروش را داشته است و،گلکسی A21S   سامسونگ، نوکیا 105، سامسونگ A5، شیائومی پوکو M3 و شیائومی پوکو M3 PRO بیشترین اقبال را داشته‌اند.  

گفتنی است بر اساس اعلام گمرک،  در چهار ماهه منتهی به تیرماه سال جاری، حدود 5 میلیون و یکصدو پنجاه و شش هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش یک میلیارد و 156 میلیون دلار به رویه تجاری وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد 28 درصدی از نظر تعدادی و 102 درصدی از نظر ارزشی را نشان می‌دهد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Language