ورود خروج 192مسافر از مرز های زمینی با پاکستان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

🔺سخنگوی گمرک گفت :با وجود اعلام محدودیت ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند در رسانه ها و عدم ابلاغ آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز هفتم اردیبهشت ماه 192مسافر از مرز میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.

🔹سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک اظهار داشت : 80نفر خارجی(تبعه پاکستان) وپنج ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان وارد شدند و72پاکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند. و از مرز ریمدان نیز 30 نفر وارد و 6 نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

🔹وی افزود : تا کنون ابلاغیه ای یا مکاتبه ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی ( پاکستانی ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می آید و صرفا اتباع دو کشور می توانند به کشور خود برگردند.

🔹لطیفی توضیح داد:براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل های بهداشتی کامیون های تجاری نیز به مدت 10 روز افزایش می یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل ها و پروتکل های سخت گیرانه ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می کنند.

🔹وی در خصوص مسیرهای هوایی گفت: براساس اطلاعیه های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیط به 15 کشور ممنوع شده وپروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی گیرد.

🔹لطیفی در پایان ابراز امیدواری کرد تاهر چه سریعتر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاههای اجرایی ابلاغ شود.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

Language