ورود خروج 192مسافر از مرز های زمینی با پاکستان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

🔺سخنگوی گمرک گفت :با وجود اعلام محدودیت ها برای ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند در رسانه ها و عدم ابلاغ آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز هفتم اردیبهشت ماه 192مسافر از مرز میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.

🔹سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک اظهار داشت : 80نفر خارجی(تبعه پاکستان) وپنج ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان وارد شدند و72پاکستانی و چهار ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند. و از مرز ریمدان نیز 30 نفر وارد و 6 نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

🔹وی افزود : تا کنون ابلاغیه ای یا مکاتبه ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی ( پاکستانی ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می آید و صرفا اتباع دو کشور می توانند به کشور خود برگردند.

🔹لطیفی توضیح داد:براساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل های بهداشتی کامیون های تجاری نیز به مدت 10 روز افزایش می یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل ها و پروتکل های سخت گیرانه ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می کنند.

🔹وی در خصوص مسیرهای هوایی گفت: براساس اطلاعیه های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیط به 15 کشور ممنوع شده وپروازهایی به مبدا و مقصد هند نیز صورت نمی گیرد.

🔹لطیفی در پایان ابراز امیدواری کرد تاهر چه سریعتر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاههای اجرایی ابلاغ شود.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Language