روال جدید بررسی سیستمی سابقه واردات برای تعرفه‌های تلفن‌همراه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

قابل توجه کاربران محترم سامانه جامع تجارت ؛
به اطلاع می‌رساند تا پایان اردیبهشت ماه ثبت سفارش تلفن همراه هوشمند به میزان یک ششم میانگین واردات دو سال گذشته مجاز بوده است.
از امروز (دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۱) ثبت سفارش تلفن همراه هوشمند (تعرفه ۸۵۱۷۱۳۹۰) به میزان *ترخیص انجام شده از محل ثبت‌ سفارش‌های مشمول بررسی سابقه واردات تلفن همراه در سال جاری* برای هر بازرگان مجاز خواهد بود.

نکته ۱؛ برای آن دسته از واردکنندگان تلفن همراه که از ابتدای سال از تمام سهمیه اولیه (یک ششم سابقه واردات) خود استفاده ننموده اند، باقیمانده سهمیه مذکورمحفوظ و قابل استفاده خواهد بود.
نکته ۲؛ میزان واردات مجاز هر بازرگان در هر صورت حداکثر به میزان میانگین سابقه واردات دو سال گذشته خواهد بود.
به عنوان مثال میانگین واردات دو سال گذشته بازرگانی برای تعرفه ۸۵۱۷۱۳۹۰ معادل ۶۰۰ دلار می‌باشد. پس سهمیه اولیه مشخص شده به میزان یک ششم میانگین واردات دو سال گذشته، یعنی ۱۰۰ دلار است. بازرگان به میزان ۷۰ دلار در دو ماهه اول سال جاری ثبت سفارش مشمول سابقه تلفن همراه داشته است که از این میزان معادل ۵۰ دلار ترخیص نموده است. لذا در حال حاضر بازرگان می‌تواند به میزان ۸۰ دلار ثبت‌سفارش تلفن همراه داشته باشد(۳۰ دلار باقیمانده از سهمیه اولیه به علاوه ۵۰ دلار به میزان ترخیص سال جاری). در صورت ترخیص بیشتر از ۵۰ دلار از محل پرونده‌های مشمول سابقه واردات تلفن همراه، معادل ارزش ترخیص‌شده به سهمیه مجاز شخص افزوده خواهد شد.
همچنین سایر قواعد مربوط به ثبت‌سفارش تلفن‌همراه (ازجمله امکان واردات تلفن همراه برای متقاضیان فاقد سابقه واردات تا سقف ۵۰۰ هزار دلار و همچنین معافیت ثبت‌سفارش‌های از محل «صادرات خود» از بررسی سابقه واردات) کما فی السابق برقرار خواهد بود.
لازم به ذکر است تمامی درخواست‌ مجوزهای سیستمی ارسالی کاربران از مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ به بعد، حداکثر تا پایان روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ پاسخ داده خواهد شد و پس از آن، پاسخ درخواست این مجوزها حداکثر ظرف یک ساعت به صورت خودکار صادر می‌گردد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language