ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی آسان تر می شود

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

گمرک و سازمان غذا و دارو برای تسهیل در تشریفات گمرکی دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی راهکارها و پیشنهادات جدید را در چارچوب تفاهم نامه مشترک بررسی کردند تا با این اقدامات، ترخیص محصولات سلامت محور از گمرک آسان تر  شود.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، مفاد و بندهای تفاهم نامه برای تسهیل و تسریع بیشتر ترخیص محصولات سلامت محور عصر امروز در نشستی با حضور دکتر محمد رضوانی فر معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران و دکتر سید حیدر محمدی معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این‌ گزارش، گمرک و سازمان غذا و دارو، تسریع، تسهیل، شفاف سازی، افزایش کارایی و نظارت در مرحله صدور مجوز ترخیص را مورد تاکید قرار دادند.

این‌ گزارش می افزاید:  همکاری گمرک و سازمان غذا و دارو در ارزش گذاری دقیق دارو و مواد اولیه دارویی، نحوه و چگونگی نگهداری محصولات سلامت محور در انبارها با رعایت و تفکیک محصولات نیازمند به انبار سرد و نحوه ارتباط سیستمی دو سازمان برای تبادل الکترونیکی اسناد و مجوزها با همکاری واحدهای فن آوری طرفین از مهمترین مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این‌ نشست معاون امور گمرکی گمرک ایران و مدیران مرتبط با سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language