تجارت ۳ ماهه کشور به ۲۵.۵ میلیارد دلار رسید

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

رئیس کل گمرک ایران:

?در ۳ ماهه امسال نزدیک به ۳۶ میلیون تن کالا به ارزش ۲۵.۵ میلیارد دلار بین ایران و سایر کشورها تبادل شد که شاهد رشد ۱۹.۵ درصدی تجارت خارجی کشور در بهار امسال بودیم.

?با پیشتازی ۳ ماهه صادرات نسبت به واردات در سال جدید تراز تجاری کشور مثبت ۶۰۵ میلیون دلار شد.
مقدسی خبر داد:
تجارت سه ماهه کشور به ۲۵.۵میلیارد دلار رسید/ تراز تجاری کشور در فصل بهار مثبت ۶۰۵میلیون دلار
?معاون وزیر اقتصاد از تجارت غیر نفتی ۲۵.۵میلیارد دلاری کشور در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت : با پیشتازی سه ماهه صادرات نسبت به واردات در سال جدید تراز تجاری کشور مثبت ۶۰۵میلیون دلار شد.
?علیرضا مقدسی، معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک ایران در خصوص کارنامه تجارت خارجی غیر نفتی کشور در فصل بهار اظهار داشت: در سه ماهه امسال نزدیک به ۳۶میلیون تن کالا به ارزش ۲۵.۵میلیارد دلار بین ایران و سایر کشورها تبادل شد که شاهد رشد ۱۹.۵درصدی تجارت خارجی کشور در بهار امسال بودیم.
?وی افزود: سهم صادرات کشورمان از این میزان تجارت، ۲۷.۷میلیون تن کالا به ارزش ۱۳میلیارد و ۶۹میلیون دلار بود که نسبت به بهار سال قبل با افزایش ۲۱درصدی همراه بوده است.
?رئیس کل گمرک در خصوص میزان واردات سه ماهه کشور گفت: واردات کشورمان در این مدت نیز با هشت میلیون و ۱۵۴هزار تن به ۱۲میلیارد و ۴۶۴میلیون دلار رسید که ۱۸درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.
?معاون وزیر اقتصادافزود: با پیشتازی صادرات نسبت به واردات در فصل بهار امسال، تراز تجاری کشور مثبت ۶۰۵میلیون دلار شد که این پیوستگی سه ماهه برای کشورمان بی سابقه بوده است.
?مقدسی در خصوص مقاصد صادرات کالاهای ایرانی در فصل بهار گفت:در سه ماه نخست امسال کشورهای چین با چهار میلیارد و ۲۱۴میلیون دلار، عراق با یک میلیارد و ۸۲۴میلیون دلار،ترکیه با یک میلیارد و ۷۳۷میلیون دلار،امارات با یک میلیارد و ۶۴۵میلیون دلار و هند با ۴۲۴میلیون دلار، پنج مقصد اول کالاهای صادراتی کشورمان بودند.
?رئیس کل گمرک ایران در خصوص کشورهای نخست طرف معامله با ایران در فصل بهار توضیح داد: کشورهای امارات با سه میلیارد و ۴۲۶میلیون دلار، چین با سه میلیارد و ۱۳۱میلیون دلار، ترکیه با یک میلیارد و ۲۷۳میلیون دلار،هند با ۵۱۲میلیون دلار و آلمان با ۴۵۶میلیون دلار، پنج کشور نخست تامین کننده کالاهای مورد نیاز کشورمان در فصل بهار بودند.
?مقدسی در خصوص میزان ترانزیت خارجی در فصل بهار گفت: در سه ماه نخست امسال سه میلیون و ۶۷۴هزار تن کالای خارجی از مسیر کشورمان عبور کرده که نسبت به بهار سال قبل، با رشد ۳۲درصدی همراه بوده است، این روند رو به رشد ترانزیت خارجی، یکی از دستاوردهای مهم کشور به شمار می آید.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language