تجارت خارجی ۸.۱میلیارد دلاری غیر نفتی کشور در دی ماه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

🔺سخنگوی گمرک گفت :در دی ماه ۱۴۰۰، تجارت خارجی غیرنفتی کشور به ۱۱میلیون و ۱۸۴هزار تن کالا و به ارزش هشت میلیارد و ۱۵۳میلیون دلار رسید که نسبت به دی ماه سال قبل، ۱۹درصد رشد داشته است.

🔹سید روح اله لطیفی ،سخنگوی گمرک در تشریح تجارت ماه دهم سال ، توضیح داد: سهم صادرات کالاهای ایرانی در دی ماه، هشت میلیون و ۹۲هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۶۲۲میلیون دلار بود که ارزش کالاهای صادراتی در دی ماه ۱۴۰۰نسبت به دی ماه ۱۳۹۹رشد ۱۸درصدی داشته است.

🔹لطیفی در خصوص مقاصد کالاهای ایرانی در دی ماه گفت: پنج مقصد صادرات کالاهای ایرانی در دی ماه به ترتیب به چین با دو میلیون و ۳۱۵هزار تن و به ارزش یک میلیارد و ۲۵۰میلیون دلار، به عراق با یک میلیون و ۵۶۵هزار تن کالا و به ارزش ۵۱۴میلیون دلار، به ترکیه با ۳۸۵هزار تن کالا و به ارزش ۴۰۰میلیون دلار، به امارات با۷۲۴هزار تن کالا و به ارزش ۳۶۶میلیون دلار و به افغانستان با ۲۵۸هزار تن کالا و به ارزش ۱۲۷میلیون دلار بوده است.

♦️سخنگوی گمرک در خصوص میزان واردات کالا به کشور در دی ماه توضیح داد : در دی ماه، سه میلیون و ۹۲هزار تن کالا به ارزش چهار میلیارد و ۵۳۱میلیون دلار از گمرکات اجرایی کشور ترخیص شد که ارزش کالاهای ترخیص شده نسبت به دی ماه سال ۱۳۹۹رشد ۲۰ درصدی داشته است.

♦️وی در خصوص پنج کشور تامین کننده کالاهای مورد نیاز کشورمان در دی ماه گفت: امارات با فروش یک میلیون و ۲۹۴هزار تن کالا، به ارزش یک میلیارد و ۵۴۰میلیون دلار،چین با ۳۲۸هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۲۶میلیون دلار،ترکیه با ۲۸۵هزار تن کالا به ارزش ۵۳۴میلیون دلار، آلمان با ۷۹هزار تن کالا به ارزش ۱۴۹میلیون دلار و سوئیس با ۱۰۸هزار تن کالا به ارزش ۱۳۱میلیون دلار ،پنج کشور اول تامین کننده کالاهای مورد نیاز کشورمان در دی ماه بودند.

♦️سخنگوی گمرک در پایان در خصوص میزان کالاهای خارجی عبوری از کشور گفت:در دی ماه امسال یک میلیون و ۷۰هزار تن کالای خارجی از قلمرو جمهوری اسلامی ایران عبور کرده است که نسبت به دی ماه سال قبل ۶۱درصد بیشتر شده است.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language