خیز کشورهای رقیب برای تسخیر خطوط ترانزیتی ایران

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به خیز کشورهای رقیب برای تسخیر خطوط ترانزیتی ایران، گفت: امیدواریم در دولت جهادی شاهد توسعه ناوگان دریایی باشیم.

اقبال شاکری اظهار کرد:‌ امیدواریم با تغییر و تحول های صورت گرفته و روی کار آمدن دولت سیزدهم به عنوان یک دولت انقلابی و جهادی بتوانیم سهم خود را از حمل و نقل دریایی به دست آوریم و شاهد توسعه ناوگان دریایی در شمال و جنوب ایران و توسعه حمل و نقل دریایی کشور باشیم.

وی ادامه داد: در مورد شقوق مختلف حمل و نقل با کاستی هایی مواجه هستیم که حمل و نقل دریایی نیز از آن مستثنی نیست؛ امید است با توسعه دریایی و بندری، کشور به هاب لجستیکی منطقه تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای رقیب، همسایه و حتی دشمن به دنبال منافع تجاری و اقتصادی خود هستند، بیان کرد: آنها تمرکز خود را بر تسخیر خطوط ترانزیتی ایران قرار داده اند و سعی دارند کشور ما را در این رابطه دور بزنند و با کاهش سهم ایران از حمل و نقل، سهم حمل و نقل خود در بخش های مختلف اعم از کالا، انرژی، مسافر و… را افزایش دهند.

شاکری با بیان اینکه حمل و نقل دریایی ابزار بسیار مهم و اثرگذار در توسعه اقتصادی کشورها است، عنوان کرد: توسعه حمل و نقل دریایی، بازیگری نقش ایران در منطقه را رقم می زند و اگر در این زمینه کوتاهی صورت گیرد، به طور حتم در حق مردم اجحاف شده است.

وی با تاکید بر اینکه بنادر ایران ظرفیت بسیار خوبی دارند و خوشبختانه از ظرفیت دریایی بسیار مناسبی در شمال و جنوب ایران برخوردار هستیم، گفت: کشور ما از سواحل گسترده ای برخوردار است و به آب های آزاد دنیا دسترسی دارد، بنابراین بسیار امیدوار هستیم که وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با استفاده از ظرفیت و توانمندی های موجود در جهت تحقق سهم ایران از حمل و نقل دریایی گام های مطلوبی را بردارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس آماده همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد تا در جهت همکاری با سازمان بنادر و دریانوردی و به منظور رفع دغدغه های این سازمان گام بردارد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language