پشتیبانی بانک مرکزی از تامین مالی صادرات و واردات بین ایران و سریلانکا

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و بانکی دو کشور بر اساس تأمین مالی صادرات و واردات و ارائه سازوکار‌های پرداخت و دریافت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم امکان‌پذیر است.

به نقل از بانک مرکزی، اکبر کمیجانی امروز در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا ضمن استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور و با اشاره به سابقه روابط تجاری میان ایران و سریلانکا ابراز کرد: انتظار می‌رود سریلانکا از منافع کشور ایران در محافل بین‌المللی به‌عنوان کشوری مستقل حمایت کند.

کمیجانی با تأکید بر پشتیبانی بانک مرکزی و نظام بانکی ایران از تأمین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه سازوکار‌های (مکانیزم‌های) پرداخت و دریافت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم افزود: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل وفصل مسائل مالی بین دو کشور بر اساس تفاهمات و مذاکرات صورت‌گرفته در دستور کار است و این دیدار می‌تواند سرآغازی برای بسط روابط تجاری و بانکی بین دو کشور باشد.

رئیس‌کل بانک مرکزی به‌منظور انعطاف هرچه بیشتر و یافتن راه‌هایی برای گسترش همکاری‌ها میان دو کشور، پیشنهاد ایجاد کارگروهی متشکل از متخصصین کشور سریلانکا، کارشناسان بانک مرکزی، تجار و سایر فعالان اقتصادی را به‌منظور بررسی راهکار‌های گسترش همکاری‌های تجاری و نیز راهکار‌های تسویه بدهی ارائه کرد.

وزیر انرژی کشور سریلانکا در دیدار با رئیس‌کل بانک مرکزی عنوان کرد: کشور سریلانکا از گسترش همکاری‌ها با کشور ایران استقبال می‌کند و با وجود محدودیت‌های پیشِ‌رو، علاقه‌مند به گسترش تجارت متقابل و استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد منافع دو طرف است و از کلیه پیشنهادات و راهکار‌های عملیاتی در این زمینه استقبال می‌کند.

همچنین در این دیدار مقام سریلانکایی از پیشنهادات بانک مرکزی درخصوص افزایش همکاری‌های تجاری استقبال کرد. به‌گفته وی سریلانکا در شرایط دشوار بین‌المللی کنار ایران خواهد بود و از منافع این کشور حمایت خواهد کرد.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language