ترخیص همه کامیون‌های دپو شده گمرک، تا آخر مهرماه

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

معاون فنی گمرک گفت: امروز با اهتمام دادستانی، هزینه سه درصد ارزش کامیون تعیین شد و شرکت‌های خدمات پس از فروش، موظف به اجرای آن شدند.

آقای مهرداد جمال ارونقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: طی جلسه‌ای که هفته پیش با محوریت دادستان عمومی و انقلاب تهران به ریاست معاونان دادستان، آقایان پسندیده و تورک و دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی مرتبط با واردات کامیون برگزار و تصمیمات مهمی گرفته شد که در نتیجه پس از جلسه‌ای که امروز برگزار شد همه مشکلات ترخیص کامیون‌های دپوشده در گمرک برطرف گردید.

وی ادامه داد: در جلسه هفته گذشته، زمان تمدید ثبت سفارش کامیون‌ها به سه روز تقلیل یافت و مجوز محیط زیست از چرخه تشریفات گمرکی حذف و به بعد از ترخیص موکول شد همچنین سازمان استاندارد موظف به استقرار نماینده خود در گمرک شد تا در حداقل زمان پاسخگویی داشته باشد.

معاون فنی گمرک گفت: از جمله تصمیمات مهم جلسه هفته پیش، حذف وثیقه یا ضمانت نامه بانکی برای کامیون‌هایی بود که از ارز اشخاص استفاده کرده اند که مقرر شد از این افراد به جز چک و سفته، برای وثیقه چیزی گرفته نشود.

جمال ارونقی افزود: به جز این موارد، موضوع مهم دیگری که بر سر راه ترخیص این کامیون‌ها وجود داشت هزینه‌ای بود که شرکت‌های خدمات پس از فروش از رانندگان می‌گرفتند که مدیریت‌های این شرکت‌ها امروز در جلسه دادستان عمومی و انقلاب تهران حاضر شدند و با توجه به ابلاغیه‌های وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت تعرفه سه درصد ارزش سیف کامیون را برای ارائه خدمات پس از فروش پذیرفتند.

وی تاکید کرد: البته بعضی از شرکت‌ها اعلام کرده اندکه این ارزش پنج درصد است به همین دلیل مقرر شد که در صورتی که این شرکت‌ها مصوبه پنج درصدی ارزش سیف کامیون را ارائه دهند مابه التفاوت آن بعد از ترخیص از کامیون داران اخذ شود.

تا ابتدای مهر ۱۴۰۰؛ واردات هفت هزار تن سرم به کشور

معاون فنی گمرگ گفت: تا تاریخ ۲ مهر ۱۴۰۰، حدود ۷ هزار تن سرم وارد کشور شده است.

آقای مهرداد جمال ارونقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما افزود: تا تاریخ ۲ مهر ۱۴۰۰ حدود ۶ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۵۸۱ کیلوگرم معادل بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ تن سرم به ارزش ۷ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۳۸۷ یورو توسط ۲۸۲ دستگاه کامیون به کشور وارد شده است.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language