ادامه تردد کالا و مسافر از هند و پاکستان/ گمرک با وزیر کشور مکاتبه می کند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
Rate this post

طبق اعلام مسئولان گمرک ، هنوز ابلاغیه ای در رابطه با ممنوعیت تردد مسافر و یا کالا از هند و همچنین مرز پاکستان به گمرک ایران ابلاغ نشده است.

🔹سید روح الله لطیفی -سخنگوی گمرک ایران – در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت تردد در مرز پاکستان و یا ورود کالا از این کشور و هند گفت که با وجود اعلامی که در رابطه با ممنوعیت تردد مسافر و کالا از این دو کشور شده است ، ما در گمرک ایران هنوز ابلاغیه ای در رابطه با این ممنوعیت دریافت نکرده ایم و شرایط به روال گذشته ادامه دارد.

🔹وی با بیان اینکه ممنوعیت تردد کالا قابل تامل است افزود: از ابتدای جریان کرونا تا کنون همواره هر گونه تردد مسافر و یا کالا با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفته است و البته در مقاطعی بنابر ابلاغیه ستاد ملی کرونا تردد مسافر در برخی از مرزها ممنوع شده بود.

🔹لطیفی با اشاره به اینکه در هر شرایطی توجه به فرآیند تجارت بسیار حائز اهمیت است. ادامه داد: گمرک ایران در زمانی که بسیاری از کشورها در آغاز فراگیری کووید۱۹ مرزهای خود را بر کالاهای تجاری بسته بودند به سازمان جهانی گمرک پیشنهاد اجرای شیوه نامه های بهداشتی به جای توقف روند تجاری را داده بود که بعدها در تمام کشورها نیز اجرا شد تا ضمن توجه به سلامت انسانها، راههای قطع زنجیره ویروس به جای قطع روابط تجاری اجرا شد برهمین اساس ضمن ارسال کالاهای صادراتی ، کالاهای مورد نیاز به ویژه کالاهای اساسی به کشور وارد می شود که در رابطه با آن همواره پروتکل های بهداشتی رعایت شده است ، از سویی بر اساس اعلام همکاران ما در بنادر، کالاهای هندی عمدتا در کانتینر حمل و زمان نسبتا زیادی در مسیر دریایی از کشور مبدأ تا ایران طی کرده و بعد از آن هم مدتی برای تخلیه طول می کشد و در نهایت در گمرک و بنادر تخلیه می شوند و خدمه نیز حق خروج از شناورها را ندارند و جای نگرانی نسبت به ورود کالا نیست.

🔹وی یادآورد شد که به هر صورت تصمیم گیری در مورد تبادل کالا باید با تامل بیشتری صورت گیرد چرا که می تواند تبعات خود را به همراه داشته باشد.
به گزارش ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا هندی در روزهای اخیر مسئولان مربوطه در ستاد ملی کرونا و همچنین وزارت کشور موضوع ممنوعیت تبادل مسافر و یا کالا بین ایران و هند و پاکستان را اعلام کرده اند.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Language