اخبار و مقالات

گرانی چند صد درصدی کالاهای صادراتی و وارداتی

🔹کالاهای صادراتی و وارداتی در زمستان پارسال و در فاصله یکساله بین ۲۲۹ تا ۵۵۸ درصد افزایش قیمت داشته اند.

🔹کمترین نرخ تورم فصلی در حوزه واردات مربوط به گروه خمیرچوب یا سایر مواد الیافی سلولزی با ۴۸ درصد و بیشترین نرخ مربوط به گروه آلات و دستگاه‌های اپتیک، عکاسی و سینماتوگرافی با ۹۹.۱ درصد است.

🔹بیشترین کاهش هم برای گروه پوست خام، چرم، پوست‌های نرم و اشیاء ساخته شده از این مواد با منفی ۷.۹ درصد گزارش شده است.

مقررات گمرکی و بازرگانی: ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی در سال جاری داشتیم

حسن روحانی رییس‌جمهوری:

ما در سه ماهه اول سال جاری توانستیم ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته باشیم رقم بسیار خوبی است و نشان می‌دهد اجازه ندادیم دوگانگی که بعضی‌ها دنبال آن بودند شکل بگیرد.

ما در مقاطعی ناچار شدیم کسب و کار را برای یکی دو هفته و حتی گاهی بیشتر، تعطیل کنیم اما در عین حال به طور کلی فعالیت‌های اصلی اقتصادی ما ادامه داشت.

الزام تعیین رشته فعالیت‌های کارت بازرگانی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی

قابل توجه کاربران محترم سامانه جامع تجارت خارجی؛

✅ پیرو اطلاع‌رسانی قبلی با موضوع الزام تعیین رشته فعالیت‌های کارت بازرگانی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی توضیحات تکمیلی به شرح ذیل ایفاد می‌گردد:

1- بازرگانانی که تا تاریخ‌های اعلام شده اقدام به ثبت نهایی رشته فعالیت‌ها در سامانه مذکور نکرده‌ باشند، هیچ رشته فعالیت فعالی در ثبت سفارش‌ها نخواهند داشت.

2- بازرگانان محترم بعد از تاریخ‌های اعلام‌شده نیز امکان ثبت نهایی رشته فعالیت‌ها را خواهند داشت. الزام مطرح شده در اطلاعیه اصلی به منظور اجتناب از مشکلات احتمالی در فرایند ثبت سفارش عنوان شده است.

3- بازرگانان بر اساس رتبه‌بندی تعداد محدودی رشته فعالیت را می‌توانند ثبت نمایند. با این وجود ملزم به انتخاب تمامی رشته فعالیت‌های خود نیستند و هر زمانی می‌توانند رشته فعالیت‌های باقیمانده را اضافه نمایند. باید توجه داشت که چنانچه رشته فعالیتی انتخاب و ثبت نهایی گردد، تا ویرایش بعدی رتبه‌بندی امکان تغییر یا حذف آن میسر نخواهد بود.

🔍در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل در خصوص ثبت رشته فعالیت‌ها، بازرگانان محترم می‌توانند از طریق ثبت درخواست بازبینی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی یا واحد مشاوره سازمان مدیریت صنعتی اقدام به پیگیری نمایند.

فهرست
Language